Skutki zakazu aborcji

Usunięcie ciąży w domu jest dość ,,popularną” praktyką wśród kobiet, które nie mają dostępu do legalnej aborcji w klinice. Niestety w naszym kraju kobiety, które nie chcą lub nie mogą urodzić dziecka są spychane do podziemia aborcyjnego. W internecie znajdziesz wiele artykułów jak usunąć ciążę w domu. Pamiętaj, aby wybierać tylko te, które są publikowane przez kompetentne osoby.

Zepchnięcie aborcji do podziemia?

 Dostanie się w ręce nieodpowiedzialnych konowałów czy naciągaczy podających się za lekarzy, którzy nie umieją fachowo przeprowadzić zabiegu, nie sterylizują sprzętu albo podają fałszywe pigułki wczesnoporonne są niebywale niebezpieczne. Nigdy nie należy zamawiać pigułek w internecie u niesprawdzonej osoby! Dramatyczne historie i losy kobiet, które dostały się w ręce nieodpowiedzialnych lekarzy, opisuje publikacja Federacji na Rzecz Kobiet i Planowania Rodziny pt. ,,Piekło kobiet. Historie współczesne.”

Może się zdarzyć, jak przy każdym zabiegu medycznym, że pacjentka dostanie krwotoku. Dlatego fakt, że zabiegi odbywają się cichcem, nielegalnie w prywatnych gabinetach, a nie w szpitalach, może spowodować tragiczne skutki. Jeśli chcesz wykonać zabieg sama (lub musisz) przeczytaj szczegółowo na naszej stronie jak usunąć ciążę w domu.

Co roku na świecie z przyczyn związanych z ciążą i porodem umiera co
najmniej pół miliona kobiet, z czego co najmniej dwieście dziennie z powodu źle wykonanych, nielegalnych aborcji. Dowiedz się jak usunąć ciążę w domu zanim przystąpisz do zabiegu.

Kolejnych kilkaset tysięcy kobiet cierpi do końca życia z powodu komplikacji będących rezultatem pokątnych aborcji. Co piętnaście minut gdzieś na świecie umiera kobieta w wyniku powikłań po nielegalnych zabiegach aborcyjnych. Rocznie oznacza to około sześćdziesięciu tysięcy ofiar śmiertelnych zakazu aborcji. Oznacza to również, że dopóki aborcja będzie nielegalna, trudno dostępna, zbyt droga, będziemy nadal borykać się z powikłaniami poaborcyjnymi czy porzuconymi niemowlętami.

O tym nie mówi się dużo i nie jest to rozpowszechniany problem, bo przypadki są pojedyńcze, jednak pod względem skali światowej- problem jest większy. Usunięcie ciąży w domu przeraża niektóre kobiety i mimo, że nie chcą rodzić potomstwa- są zmuszone do kontynuowania ciąży. Jeśli kobieta nie chce mieć dziecka nikt jej do tego nie zmusi. I to powinni zrozumieć ludzie, którzy uparcie bronią się przed wprowadzeniem legalnej aborcji w Polsce.

One thought on “Skutki zakazu aborcji

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *