Tak dla aborcji?

Czy tabletki poronne do 9 tygodnia ciąży są złem?

Nie oceniamy samej aborcji ani pozytywnie, ani negatywnie. Nie oceniamy całej gamy uczuć, które mogą jej towarzyszyć.

Nie oceniamy tysiąca powodów, dla których kobieta postanawia przerwać ciążę. Jesteśmy zwolennikami legalizacji aborcji. Nawet ci, którzy określają się jako jej przeciwnicy, często są za legalizacją. Dlaczego? Bo nie chcą wybierać za innych. Bo wolą konfrontować się z rzeczywistością, niż zamykać w kręgu własnej wrażliwości. Bo chcą być solidarni z innymi kobietami. Bo znają statystyki i wiedzą, że zakazy w niczym nikomu nie pomagają. Nie zmniejszają liczby zabiegów. Krzywdzą kobiety, które mają najmniej pieniędzy. Narażają je na poniżenia i dramaty. A każda kobieta zasługuje na bezpieczny wybór, czyli tabletki poronne do 9 tygodnia ciąży.

Nasze stowarzyszenie powstało po to, by Wam pomagać. By dać Wam wybór, którego inni nie chcą Wam dać.

Aborcja nie jest morderstwem.

Aborcja to inaczej przerwanie ciąży, sztuczne poronienie albo – jak dawniej mówiono – spędzenie płodu. Morderstwo to pozbawienie życia człowieka już urodzonego, fizycznie obecnego na świecie. Czy tabletki poronne do 9 tygodnia ciąży to morderstwo? Zdecydowanie nie.

Kobieta w Polsce nie jest karana za aborcję, tak więc użycie pigułki wczesnoporonnej nie jest karalne. Karze podlega jednak osoba, która pośredniczy, zamawia pigułkę i przekazuje ją komuś, czyli taka, która pomaga w przeprowadzeniu aborcji. W naszym przypadku Polskie władze nie mogą zakazać prowadzenia tej strony, gdyż serwer znajduje się za granicą, tam gdzie tabletki poronne do 9 tygodnia są legalne.

Ta strona nie powstała, by namawiać kogokolwiek do tego czynu. Zrzeszyliśmy się, by każda kobieta miała możliwość i dostęp do bezpiecznej metody przerwania ciąży. Jeśli ktoś znajduje się w takiej sytuacji i jest zdecydowany dokonać aborcji- pewne jest, że zrobi to. Nie ważne jaką metodą. Ważne są skutki uboczne źle wykonanego zabiegu w podziemiu i niebezpieczeństwo jakie niosą za sobą  jego powikłania. Warto o tym pamiętać- bez pochopnych ocen. My nie jesteśmy tu po to, by oceniać. Szanujemy Wasze decyzje.