Tabletki poronne

„Sprzedam tabletki poronne do 9 tygodnia ciąży” – to najczęstsze tytuły ogłoszeń krążących w sieci

W wielu krajach(w tym Europy Zachodniej) tabletki przerywające ciążę są legalne i są zakwalifikowane jako oficjalna metoda aborcji farmakologicznej. To wielki krok w stronę kobiet i ich praw, jeśli porównać to ze niebezpieczeństwem zabiegu chirurgicznego. ,,Skrobanka” to najpopularniejsza metoda podziemia aborcyjnego. Jest to dość drogi zabieg i bardzo nieprzyjemny. Źle wykonane łyżeczkowania co kilka minut zabijają na świecie jakąś kobietę. Aborcja farmakologiczna została zatwierdzona przez Światową Organizację Zdrowia(WHO).

 

Tabletki na poronienie – aborcja farmakologiczna
Pewien Brytyjski Dziennik Położnictwa i Ginekologii opublikował badania, w których oznajmiono, iż z odpowiednimi środkami medycznymi kobiety mogą wykonać bezpiecznie zabieg w domu. Najlepiej, kiedy mamy możliwość skorzystać z opieki lekarza, ale nie każdy kraj umożliwia takie warunki. Aborcja medyczna powstała, by zniwelować skutki poaborcyjne zabiegów chirurgicznych.
Światowa Organizacja Zdrowia jednogłośnie stwierdza, że najskuteczniejszą i najbezpieczniejszą metodą usunięcia ciąży są dwie substancje- Mifepristone i Misoprostol.

Leki poronne możemy znaleźć w internecie wpisując popularną frazę – sprzedam tabletki poronne. (www.tabletkiporonne.info)

Co to jest Mifepristone?
Mifepristone(RU-4836) jest lekiem, przeciwdziałającym produkcji progesteronu. Progesteron to hormon wytwarzany przez komórki ciałka żółtego, odpowiedzialny za utrzymanie ciąży. Przyjęcie Mifepristone oznacza, że zapłodnione jajeczko odkleja się od macicy.
Czym jest Misoprostol?
Misoprostol- w Polsce zarejestrowany pod nazwą Cytotec, Arthrotec. Lek ten powoduje skurcze macicy, czyli wydala tkankę ciążową z macicy. Misoprostol powoduje silne skurcze macicy. Skutkami ubocznymi zażycia Misoprostolu mogą być krwawienia, biegunki, nudności i wymioty. Można go zdobyć wpisując frazę w Google – sprzedam tabletki poronne. Zastosowanie go niesie ze sobą ryzyko silnego krwawienia(mniejsze krwawienie lub plamienie może utrzymać się do 14 nawet 30 dni). Po aborcji farmakologicznej krwawienie może występować dłużej niż krwawienie miesiączkowe.

 

Szacuje się, że przypadków śmiertelnych przy zabiegu aborcyjnym z użyciem Mifepristone i Misoprostolu liczba wynosi na 1 na 100 000. Zabieg można przeprowadzić do 49 dnia ciąży, ale im szybciej, tym większe szanse powodzenia.

Jakie są skutki uboczne aborcji farmakologicznej?
Skutki uboczne w przypadku prawidłowo wykonanej procedury i odpowiedniej jakości środków są bardzo rzadkie – najczęściej pacjentki mówią, że wyglądało to jak obfita miesiączka. Najczęściej występują silne bóle podbrzusza, mdłości, biegunka, podwyższona temperatura ciała czy dreszcze. Każdy organizm jest inny, należy o tym pamiętać. Nie można niczego lekceważyć, bo krwawienie może być na tyle długie i obfite, że niezbędna będzie konsultacja z lekarzem. Lekarz nie jest w stanie rozróżnić naturalnego poronienia od poronienia z powodu zażyciu leków.
Jak przyjmować leki poronne? (sprzedam tabletki poronne)
Poniżej znajduje się szczegółowo opisana ulotka, którą opracowała nasza ginekolog Dr. Eva.
PAMIĘTAJ, ABY POSTĘPOWAĆ SZCZEGÓŁOWO Z INSTRUKCJĄ.
1) należy przyjąć doustnie Mifepristone. Tabletkę należy popić wodą. Można po niej normalnie jeść i pić. Samo Mifepristone nie usuwa ciąży, zazwyczaj jego przyjęcie jest bezobjawowe. Może wystąpić lekkie krwawienie lub plamienie. Jest to jednak rzadkie.
2) Po 24 godzinach należy wziąć 4 tabletki Misoprostolu pod język i trzymać aż do rozpuszczenia. W tym momencie nie należy pić i rozcieńczać leku w ustach. Po 3 godzinach ponownie przyjąć 4 tabletki Misoprostolu. Jak wcześniej- trzymać pod językiem, aż do rozpuszczenia. NIE ZAŻYWAJ MISOPROSTOLU DOPOCHWOWO. W internecie można wyczytać opinie, że ta metoda jest skuteczniejsza. Nie jest to prawda i nie postępuj tak. Lek zażyty pod język wchłania się do krwiobiegu i nie ma konieczności aplikacji tabletek dopochwowo. Poza tym, że jest to bardziej inwazyjne dla samej macicy musisz wiedzieć, że przy konieczności wizyty u lekarza będzie on w stanie zauważyć resztki leków w pochwie. W przypadku zażycia leków doustnie nie ma możliwości rozpoznania Twojej ingerencji.
3) Po zażyciu Misoprostolu (2* 4 tabletki) krwawienie występuje maksymalnie do 12 godzin od zażycia drugiej dawki. Często występuje po pierwszej dawce, jednak jeśli się tak stanie musisz zażyć drugą dawkę mimo tego, aby organizm dobrze oczyścił macicę z produktu ciążowego.  PAMIĘTAJ! Tabletek nie należy łączyć z alkoholem czy narkotykami. Po 1 zażywanie żadnych leków z alkoholem nie jest wskazane(najczęściej obniżają skuteczność działania), a dodatkowo używki jak i alkohol mogą wpłynąć na Twoją ocenę sytuacji podczas zabiegu. 
4) Możesz zażywać leki przeciwbólowe,(tabletki poronne sklep) najlepiej Ibuprofen lub Paracetamol. Nie należy zażywać leków rozkurczowych (No-Spa). Dawkuj jak na ulotce dołączonej do opakowania.

 

Tabletki poronne nie są wskazane gdy:
– Ktoś zmusza Cię do przerwania ciąży.
– Nie jesteś pewna swojej decyzji.
– Twoja ostatnia miesiączka zaczęła się ponad 12 tygodni temu.
– Jesteś uczulona na Mifepristone, Misoprostol lub prostaglandyny.
– Cierpisz na : przewlekłą niedomogę nadnerczy, choroby krwotoczne lub choroby krwi, dziedziczną porfiria (Nie zdarza się, by ktoś nie wiedział, że cierpi na te choroby).
– Masz założoną spiralę (wkładkę wewnątrzmaciczną). Koniecznie musi zostać ona usunięta przed przyjęciem lekarstw.
– Jesteś w ciąży pozamacicznej- to jest w stanie stwierdzić tylko lekarz przy badaniu USG.
– Nie masz możliwości dotarcia do szpitala lub p
unktu pierwszej pomocy w przeciągu godziny.

Jesteś sama. Powinnaś poprosić partnera, przyjaciela lub kogoś zaufanego, żeby pozostał z Tobą, gdy będziesz pod wpływem środków- szczególnie Misoprostolu.

11 thoughts on “Tabletki poronne

  1. Witam, ja posiadam zestaw z Women on Web, jeśli ktoś jest z podlaskiego ew.warmińsko mazurskiego zapraszam do kontaktu wolałabym przekazać leki osobiście mi okazały się zbędne . dla osoby zainteresowanej mogę pokazać pokwitowanie wpłaty, i maile które prowadziłam z organizacją . mój mail :

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *