Antykoncepcja

Jednym z problemów, z którym wiąże się ta sytuacja to koszta. Usunięcie ciąży cena.

Jak uniknąć niechcianej ciąży?

Zmniejszyć liczbę aborcji można tylko dzięki rzetelnej edukacji seksualnej i powszechnej dostępności środków antykoncepcyjnych. Właściwa edukacja seksualna nie polega jedynie na demonstrowaniu zakładania prezerwatywy. Wręcz przeciwnie. To niewielki fragment tego, co należy wiedzieć o seksie. W edukacji seksualnej chodzi także o to, żeby do dziewczyn dotarło, że mają święte prawo odmawiać zbliżeń bez względu na presję chłopaka.

Odpowiedzialni chłopcy i mężczyźni nie mają prawa argumentować, że seks bez prezerwatywy jest przyjemniejszy, i oczekiwać, by kobieta się dostosowała do ich wymagań.

Mężczyzna ma obowiązek zabezpieczać się tak samo jak kobieta. Dziewczyna w żadnym wypadku nie powinna wierzyć w zapewnienia chłopaka, że jako zabezpieczenie wystarczy stosunek przerywany. To bzdura. 1 na 3 ciąże w Polsce jest ciążą nieplanowaną. Tak się kończy stosowanie stosunku przerywanego, jako antykoncepcji. Usunięcie ciąży cena.

Ale jest też dobra wiadomość. Antykoncepcja, czyli sposoby zapobiegania niechcianej ciąży, jest w dzisiejszym świecie coraz lepsza i coraz bardziej zróżnicowana. Stanowi bezcenną zdobycz cywilizacji. Naprawdę warto nauczyć się z niej korzystać. Jeśli nie chcesz czekać, aż wiadomość o ciąży spadnie na ciebie niczym grom z jasnego nieba – dowiedz się, jak najskuteczniej się zabezpieczyć.

W obecnej chwili kobiety mają do wyboru różne sposoby. To sprawia, że wybór jednej z nich jest zdecydowanie trudniejszy. Warto rozważyć ewentualne plusy i minusy stosowania poszczególnych środków antykoncepcyjnych.

Najpopularniejsze metody antykoncepcji– usunięcie ciąży cena

Prezerwatywa

To najlepsze rozwiązanie, jeśli jesteś aktywna seksualnie rzadko lub często zmieniasz partnerów. Prezerwatywa nie tylko uchroni przed ciążą, ale też zapobiegnie chorobom przenoszonym drogą płciową. Trzeba ją prawidłowo nałożyć i uważać, aby się nie zsunęła lub nie pękła.

Tabletka antykoncepcyjna

Do niezwykle skutecznych metod zapobiegania ciąży należą tabletki antykoncepcyjne. Trzeba jednak prawie codziennie pamiętać o połknięciu pigułki.

Plaster antykoncepcyjny

Jest to alternatywa dla pigułek. Ma niemal identyczny skład, ale nie obciąża układu pokarmowego.

Pierścień dopochwowy

Umieszczasz go w pochwie na okres 3 tygodni. Po tym czasie robisz 7 dni przerwy. Skład hormonalny jest bardzo zbliżony do tego z tabletek.

Wkładka domaciczna (Spirala)

Idealne rozwiązanie dla tych kobiet, które już rodziły lub zapominają o przyjęciu tabletki. Spiralę umieszcza się na macicy, która wydziela hormony samoistnie i nie trzeba pamiętać o jej zmianie czy wyjmowaniu. Aplikuje się ją na okres nawet 5 lat, jednak często sprzyjają pojawieniu się infekcji narządów rodnych.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *